Регіональні трейдери змушені знижувати ціни на сталеливарну сировину

13.05.19

default-16qkУ першій половині квітня котирування передільного чавуну знизилися на 5-10$ через падіння цін на сталевий брухт і стагнацію ринку плоского прокату. Трейдерам вдалося уникнути ще більшого падіння котирувань через обмежену пропозицію.

Проте, в другій половині квітня ціни рухалися строго в горизонтальній площині, оскільки рентабельність виробництва чавуну в країнах-постачальниках сировини зросла. Крім цього, пропозиція з боку бразильських виробників істотно скоротилася, що змусило імпортерів відмовитися від ідеї подальшого зниження закупівельних цін.

Поточна цінова кон’юнктура, що склалася в квітні – на початку травня на регіональних ринках передільного чавуну наступна: Азія cif 365-360 $/мт; Бразилія fob 330-325 $/мт; СНД fob (без врахування пропозицій Донецького МК) 340-335 $/мт; США cif 370-365 $/мт.

Другий тиждень травня показав зниження котирувань передільного чавуну слідом за падінням цін на металобрухт. Попит в США і Туреччині продовжує слабшати через млявий попит на прокат. До того ж в Туреччині тиск на котирування надає девальвація ліри по відношенню до американського долара. В таких умовах імпортери намагаються виходити на зовнішній ринок лише в разі крайньої необхідності, віддаючи перевагу співробітництву з місцевими трейдерами. Зараз робочий діапазон цін на чавун з СНД становить 325-345 $/т fob.

За прогнозами «Укрпромзовнішекспертизи» в травні котирування чавуну будуть рухатися в спадному напрямі. Основними негативними факторами стануть падіння цін на металобрухт і очікуване зниження вартості плоского прокату в Італії, Туреччини і США. Однак, до кінця місяця зниження вартості сировини сповільниться в силу скорочення пропозиції з боку російських і бразильських постачальників, які таким чином спробують змінити ринкову кон’юнктуру на свою користь. Прогнозований діапазон котирувань в травні – 320-345 $/т fob.

Зниження ділової активності спостерігалося і на регіональних ринках сталевого брухту. У першій половині квітня відбулося зниження цін на сталевий брухт практично на всіх регіональних майданчиках. Основними факторами падіння вартості сировини стало погіршення кон’юнктури ринку готового прокату, висока пропозиція сировини і досить високі складські запаси у більшості імпортерів. У другій половині квітня ціни незначно зросли на 5$ через ситуативні закупівлі великих турецьких і південнокорейських заводів.

Поточна цінова кон’юнктура, що склалася в квітні – на початку травня на регіональних ринках сталевого брухту наступна: ЄС HMS 1&2 (80:20) fob 290-285 $/мт; Азія HMS1 cif 330-320 $/мт; Туреччина HMS 1&2 (80:20) cif 305-300 $/мт; Україна3А fob 250-245 $/мт.

У перший тиждень травня котирування металобрухту знизилися на всіх ринках на тлі наближення Рамадану. Імпортери в Туреччині змогли домогтися поступок з боку американських постачальників, які погодилися відвантажити велику змішану партію брухту, в якій сировину HMS 1&2 (80:20) було оцінено в 302 $/т. Дана угода стала індикатором для інших учасників ринку, в результаті чого європейські трейдери також були змушені надати дисконти.

Згідно з прогнозами експертів «Укрпромзовнішекспертизи» в травні котирування металобрухту продовжать знижуватися на тлі падіння цін на довгий прокат і збільшення пропозиції сировини. В умовах падіння цін на сировинні матеріали і слабкий попит на прокат, металургійні заводи будуть всіляко намагатися оптимізувати складські запаси, уникаючи масштабних закупівель в період святкування Рамадану. Додатковий знижувальний вплив на вартість надасть очікуване збільшення пропозиції сировини. Прогнозний діапазон цін на лом в травні – 290-305 $/т cif.