Трансфертне ціноутворення

transfert cenoobras Трансфертне (трансферне) ціноутворення – це реалізація товарів або послуг взаємозалежними особами по внутрішньофірмовим, відмінним від ринкових, цінами.

Регулювання і контроль за трансфертними цінами є світовою практикою, до якої Україна приєдналася в 2013 р. ТЦУ встановлює контроль цін в операціях між пов’язаними особами, а також з контрагентами з низькоподаткових юрисдикцій згідно 39 статті Податкового кодексу України. Починаючи з 2015 р. контроль над ТЦО здійснюється виключно щодо операцій з нерезедентами і виключно для цілей нарахування податку на прибуток.

ДП «Укрпромзовнішекспертиза» надає нашим клієнтам інформацію про ринкові ціни на товари і послуги.

ДП “Укрпромзовнішекспертиза” здійснює методичні розробки і методики коригування світових цін для порівняння з умовами контрактів замовника. Також постійно проводиться робота щодо створення баз даних, що дозволяє оперативно знаходити необхідну інформацію за попередній період.

У 2013 році нами був заснований аналітичний журнал «Дайджест цін товарів на світових ринках» – періодичне друковане видання з цінами товарів і послуг на світовому ринку, яке увійшло до Розпорядження КМУ від 23.10.2013 р. № 865-р «Про затвердження Переліку спеціалізованіх комерційних видань для цілей трансфертного ціноутворення»(Розпорядження втратило чинність на підставі Постанови КМУ № 900 від 04.11.2015р.).

В рамках ТЦУ ДП «Укрпромзовнішекспертиза» надає наступні інформаційні послуги (згідно статті 39 підпункту 39.5.3.1 «Платник податків та контролюючий орган використовують джерела інформації, які містять відомості, що дають можливість зіставити комерційні та фінансові умови операцій згідно з підпунктом 39.2.2 пункту 39.2 цієї статті, зокрема: б) будь-які інформаційні джерела, що є загальнодоступними та надають інформацію про співставні операції та осіб):

Цінові довідки – інформація про рівень цін на товари та послуги на конкретному ринку з урахуванням умов поставки, за конкретний період часу

Моніторинг цін – постійний або періодичний моніторинг цінової інформації щодо можливого рівня цін на товари і послуги на конкретному ринку з урахуванням умов поставки, за конкретний період часу

Методичні рекомендації та методики щодо коригування цін на критерії порівнянності

«Дайджест цін товарів на світових ринках» – періодичне друковане видання по цінах товарів і послуг на світовому ринку, включає в т.ч. біржові котирування згідно Постанови КМУ від 8 вересня 2016 р. № 616 «Про затвердження переліку товарів, що мають біржове котирування, та світових товарних бірж для встановлення відповідності умов контрольованих операцій принципу “витягнутої руки”».

При отриманні інформаційних послуг, ДП «Укрпромзовнішекспертиза» гарантує надання достовірної і якісної інформації, максимально наближеної і скорегованої до умов котракту замовника, адаптацію інформації зі світових та регіональних аналітичних джерел, а також бірж визначених постановою КМУ, методичне обгрунтування та корегування світових цін до умов контракту замовника.

Понад 20 років ДП «Укрпромзовнішекспертиза» забезпечує якісною достовірною ціновою інформацією, як державні організації, так і приватних суб’єктів господарювання, завдяки тривалим зв’язкам з українськими і зарубіжними спеціалізованими аналітичними агенціями та виданнями.

НАШІ КЛІЄНТИ

ПАТ «Алчевський металургійний комбінат», ПАТ «Авдіївський коксохімічний завод», АТ «ВО «Конті», ТОВ «Краматорський феросплавний завод», ВАТ «Запорізький абразивний комбінат», ТОВ «Раваго Кемікалс Юкрейн», ТОВ «ТД ЗЕРНОТРЕЙДИНГ ЛТД», ТОВ «Торговий дім «МАЗ-Україна» та інші

ТЕРМІНИ І ВАРТІСТЬ ПОСЛУГ

Час надання послуг та їх вартість залежить від складності запиту, обсягу товарів або послуг, які потрібно досліджувати, періоду, за який необхідно надати інформацію і обговорюється з замовником в процесі підготовки запиту.