Треба не заощаджувати на видатковій частині бюджету, а збільшувати його дохідну частину

28.12.15

vlasiuk_755_resized

Володимир Власюк про Бюджет-2016

Одна з основних проблем бюджету-2016 у тому, що він не є бюджетом розвитку. Натомість, треба не заощаджувати на видатковій частині бюджету, а збільшувати його дохідну частину. Таку думку в ефірі 24 каналу висловив член Економічного дискусійного клубу Володимир Власюк, коментуючи, затверджений парламентом напередодні держбюджет на наступний рік.

Цей бюджет верстався під 2 відсотки зростання валового внутрішнього продукту, що є прогнозом Міжнародного валютного фонду. Натомість українські та зарубіжні експерти виводять, на їхню думку, більш реалістичну цифру – 1,4 відсотка. Насамперед тому, що не очікується зростання цін на товари, які Україна експортує – металопрокат, руду та ін. Крім того, споживання населення, через зубожіння залишиться на низькому рівні. Все це призведе до того, що дохідна частина бюджету трохи зменшиться, наголосив експерт.

У бюджеті-2016 закладена інфляція на рівні 12 відсотків. У 2015 році вона була 50 відсотків. Експерти Економічного дискусійного клубу вважають цей показник близьким до реального. Реструктуризація боргу, про яку вдалося домовитися з іноземними кредиторами, сприятиме макроекономічній стабільності.

Щодо видатків бюджету, то у нас вони становлять близько 500 доларів на одну людину. Тоді, як у сусідній Польщі – у десять разів більше. Держава при таких видатках не може ефективно виконувати свою функцію. «Видатки на освіту, науку, на соціальні потреби, зарплати у держсекторі настільки низькі, що нам треба збільшувати дохідну частину бюджету, – вважає Володимир Власюк. – Параметри розвитку там не закладені. Це означає, що ще один рік буде втрачено».

Водночас, на думку експерта, в остаточному тексті документу відсутні параметри, які могли б викликати принципову негативну реакцію МВФ.