Ціни на металобрухт досягли дна

02.08.16

news-2016-07-25-2Українські заготівельники брухту отримали можливість експортувати сировину

У червні 2016 року поставки металобрухту на вітчизняні підприємства збільшилися до 299 тис. тонн, що на 13 тис. тонн або 5% більше, ніж в травні. Збільшення поставок було обумовлено прагненням трейдерів розвантажити раніше накопичену сировину в зв’язку з побоюванням подальшого падіння закупівельних котирувань на внутрішньому ринку.

Варто зазначити, що в червні вітчизняні металургійні комбінати двічі знижували закупівельні ціни на лом на внутрішньому ринку. Зниження було обумовлено наявністю високих складських запасів металобрухту, серйозними труднощами з реалізацією готового прокату і дією заборони на експорт металобрухту з України.

«За підсумками червня, ринок брухту був практично бездефіцитним, що дозволило металургам нарощувати складські запаси. – Коментує заступник директора ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Добровольський Юрій. – Крім того, практично повністю була відсутня конкуренція з експортерами металобрухту. У результаті покупці мали можливість диктувати закупівельні ціни».

Експорт металобрухту в червні скоротився на 86 тис. тонн або 76% і склав 27 тис. тонн. При цьому експорт брухту здійснювався за раніше підписаними контрактами, тоді як нові угоди не підписувалися через заборону експорту. Однак, 12 липня п.р. був прийнятий закон, який передбачає підвищення експортного мита на металобрухт до 30 євро з паралельним скасуванням реєстрації зовнішньоекономічних контрактів. Таким чином, українські заготівельники брухту, швидше за все, отримають можливість експортувати сировину найближчим часом.

За оцінками експертів УПЕ, найближчим часом очікується зниження поставок металобрухту зважаючи на значне падіння закупівельних цін на внутрішньому ринку. Однак у вересні поставки брухту збільшаться через зростання потреб заводів і очікуваного зростання закупівельних цін на внутрішньому ринку. Очікувана ціна внутрішнього ринку брухту з середини серпня до середини вересня складатиме 3400 грн./т.

«Щодо експортних котирувань, то вони досягли дна та незабаром почнуть зростати під позитивним впливом активізації попиту на прокат і зменшення складських запасів на внутрішньому ринку. – Прогнозує Добровольський Юрій. – Зростання цін продовжиться до вересня, після чого котирування почнуть знижуватися через доведення імпортерами запасів до нормативного рівня й уповільнення торгівлі плоским і довгим прокатом. Прогнозовані діапазони цін при імпорті лома HMS 1&2 (80:20) Туреччиною на умовах CIF з середини липня до середини серпня складуть – 215-240 $/т., а з середини серпня до середини вересня – 220-260 $/т».