ukrrudprom.ua: «Завдяки запуску печі на “Донецьксталі”, обсяги імпорту брухту в Україні будуть бити рекорди»

21.01.14

m_logo-2У жовтні імпорт металобрухту в Україну досяг піврічного максимуму і склав 23 тис. тонн. Основним постачальником імпортної сировини для вітчизняних металургів залишається Казахстан, на який припало 83 % у загальній структурі імпортних поставок, повідомляє ДП “Укрпромзовнішекспертиза” (УПЕ).
“У поточному році орієнтовний обсяг імпорту складе близько 250 тис. тонн, що в два рази більше, ніж у 2012р. , – Коментує Юрій Добровольський, начальник відділу маркетингу УПЕ. – У той же час ми очікуємо експорт брухту на рівні 250-270 тис. тонн. Таким чином, Україна впритул наблизилася до втрати історично сформованого статусу нетто-експортера брухту”.
Головними факторами такого значного стрибка імпорту є стабільний дефіцит на внутрішньому ринку (близько 300-400 тис. тонн), а також скорочення ввезення дорогого гарячебрикетованого заліза, яке є традиційним якісним замінником металобрухту.
За прогнозами УПЕ, наступного року імпорт брухту може досягти 400 тис. тонн через очікуване введення в експлуатацію електропечі на “Донецьксталі” і приросту виробництва на вже існуючих сталеплавильних потужностях.