У лютому очікується зростання котирувань сталеливарної сировини

01.02.22

news-2016-07-25-2В останній тиждень січня, незважаючи на активний тиск з боку імпортерів, ціни на чавун стабілізувалися через обмежену пропозицію

Імпортери намагалися продавити зниження цін на тлі слабкого попиту на гарячекатані рулони та товстий лист, а також падіння цін на металобрухт на зовнішніх ринках.

Під впливом вищезазначених чинників у США укладали поодинокі угоди. Достатні складські запаси дозволяють локальним сталеливарникам утриматися від масштабних закупівель, тиснучи таким чином на постачальників. Незважаючи на ситуацію, що склалася, постачальники не поспішають йти на поступки за рахунок достатнього завантаження виробничих потужностей і високої ймовірності відновлення зростання цін на брухт найближчим часом.

На ринку Туреччини падіння цін на металобрухт спричинило зниження попиту на чавун. Імпортери можуть дозволити собі купувати якісну сталеву сировину та частково заміщати нею чавун. Проте, як і на американському ринку, трейдери не йдуть на поступки, вважаючи, що зниження попиту є короткочасним. Вартість чавуну коливається в діапазоні 585-595 $/т cif.

Згідно з прогнозами експертів «Укрпромзовнішекспертизи», у лютому котирування чавуну зростуть на всіх регіональних ринках під впливом високого завантаження виробничих потужностей у Росії та Бразилії, позитивних трендів у сегменті плоского прокату та брухту в США, Італії та Туреччині.

Наприкінці січня котирування металобрухту знизилися на всіх напрямках під впливом ситуативного зниження ділової активності у сегменті довгого прокату, а також новорічного затишшя у діловій активності у Китаї.

Турецькі покупці укладали контракти з постачальниками з Євросоюзу, які пропонували  невеликі партії з дисконтами із короткими термінами постачання. При цьому американські трейдери пропонували лише партії 10-15 тис. тонн, що не влаштовувало турецькі заводи. Як наслідок, робочий діапазон цін на брухт марки HMS 1&2 (80:20) змістився до 460-470 $/т cif.

В Азії ціни на брухт також рухаються по низхідній. Імпортери не готові активно купувати брухт через серйозні труднощі з продажем арматури і катанки на внутрішніх ринках своїх країн. На даний момент брухт марки HMS1 продається по 450-460 $/т cif.

У найближчі два тижні можливе подальше невелике зниження цін через низьку ділову активність у Китаї. Але в другій половині лютого ціни на металобрухт збільшуватимуться через очікуване зростання вартості прокату. Також позитивний вплив на зростання цін надасть сезонне скорочення пропозиції.