На регіональних ринках сталеливарної сировини прогнозується позитивна цінова динаміка

21.10.19

news-2016-08-25-2У вересні, експорт чавуну Бразилією зріс на 16% на тлі слабкого внутрішнього попиту.На біржі в Роттердамі котирування металевого брухту продовжують відновлюватися після тривалого і глибокого падіння

В середині жовтня цінові пропозиції передільного чавуну продовжили падіння на тлі низького попиту на плоский прокат і наявності достатніх складських залишків у імпортерів. Однак на ринку наростає опір трейдерів проти подальшого зниження вартості сировини через істотне зниження рентабельності торгівлі чавуном.

На ринку США котирування впали до 300-310 $/т cif порти Нового Орлеана. Місцеві покупці віддають перевагу закупівлі якісного брухту на внутрішньому ринку. Поспішні закупівлі багатьох заводів у досить великих обсягів сталеливарної сировини напередодні очікуваного подорожчання його вартості в листопаді призвели до зниження потреб в імпортному чавуні. Як наслідок – помітне здешевлення пропозицій всіх постачальників.

На ринку Туреччини попит практично відсутній. Місцеві металурги очікують прояснення ситуації з можливим підвищенням США мит на турецький прокат до 50%, тому заводи в очікуванні.

На думку аналітиків ДП «Укрпромзовнішекспертизи», в найближчі тижні ціни на переробний чавун стабілізуються з двох причин: відновлення зростання котирувань сталевого брухту і скорочення пропозиції матеріалу з боку постачальників з СНД. Ближче до кінця жовтня можливе зростання вартості чавуну в зв’язку з поліпшенням кон’юнктури ринку плоского прокату і подорожчання брухту.

На відміну від ринку чавуну котирування металобрухту в середині жовтня зросли на всіх регіональних майданчиках у зв’язку з поповненням запасів турецькими імпортерами і падінням рентабельності торгівлі американських і європейських постачальників. Також позитивний вплив на вартість брухту надає і падіння показників брухтозаготівлі в США і Великобританії, які є основними постачальниками металобрухту на турецький ринок.

У Туреччині потреби зросли, але незначно. Незважаючи на необхідність поповнення складських запасів і видиме поліпшення попиту на сталь, комбінати не поспішають контрактувати великі партії матеріалу в зв’язку з загрозою підвищення мит на турецьку сталь з боку США. В таких умовах імпортери воліють закуповувати тільки дрібні партії з швидкими термінами доставки. На даний момент вартість базової марки брухту HMS 1&2 (80:20) зросла до 225-240 $/т cif.

В Азії котирування також зросли на тлі підвищення вартості заготовки і скорочення запасів у південнокорейських заводів. Також зростанню імпортних котирувань сприяє збільшення закупівельних цін в окремих штатах на західному узбережжі. Поточні ціни на лом HMS1 складають 245-255 $/т cif.

Аналітики УПЕ очікують, що в найближчі тижні котирування металобрухту продовжать поступово зростати на тлі скорочення заготівлі брухту в США і ЄС, а також зменшення складських запасів у імпортерів Туреччини. Додатковим позитивним чинником стане поступове поліпшення кон’юнктури ринку довгого прокату.