Ціни на сталеливарну сировину досягли максимуму за останні дев’ять років

21.12.20

metalВ останній місяць року ціни на переробний чавун досягли максимуму за 9 років.

У другу декаду грудня ціни на переробний чавун збільшилися на 40$ на всіх регіональних ринках. Подорожчання металобрухту і зростання попиту на плоский прокат підштовхують імпортерів закуповувати матеріал.

На ринку США ціни на чавун склали 505 $/т cif, що є максимальним значенням за останні дев’ять років. Істотне зростання цін не вплинуло на прагнення споживачів придбати матеріал, що пов’язано із очікуванням ще більшого подорожчання. Пропозиції бразильських постачальників несуттєві, високий попит їм забезпечують внутрішні споживачі. Також невисокою залишається пропозиція з боку російських постачальників, на чию сировину попит істотно виріс на ринках Туреччини та Італії.

На ринку Туреччини кількість угод також зросла. Локальні покупці, у зв’язку зі стрімким подорожчанням металобрухту всіх марок, змушені погоджуватися з ціновими умовами експортерів чавуну. При цьому прийняття більш високих котирувань сприяє і подорожчання плоского прокату. На даний момент робочий діапазон цін становить 505-510 $/т cif.

Згідно з прогнозами аналітиків «Укрпромзовнішекспертизи» в найближчі тижні котирування передільного чавуну будуть зростати на тлі очікуваного збільшення вартості сталевого брухту, плавного підвищення попиту на плоский прокат і зниження запасів передільного сировини у ключових імпортерів в Туреччині та Італії. Також зростанню цін сприятиме і низьке завантаження доменних потужностей в Бразилії і Росії.

Тенденція цінового зростання на ринках чавуну підтримується і на ринках металобрухту. При цьому, ціни на лом вийшли на максимальний рівень за останні 8 років. У другій половині грудня котирування металобрухту в черговий раз істотно зросли на тлі активної контрактації матеріалу великими імпортерами. Крім того, пропозиція сировини обмежена, що штовхає ціни вгору. В таких умовах багато імпортерів намагаються закупитися до ще більшого подорожчання металобрухту напередодні нового року.

На ринку Туреччини кількість угод йде на збільшення, тому що покупці як і раніше відчувають потребу в поповненні складських запасів на тлі слабкої пропозиції з США та ЄС. Американські та європейські постачальники, незважаючи на високий попит, не поспішають розвантажувати склади, розраховуючи на реалізацію брухту в наступні тижні за ще вищими цінами. На даний момент діапазон цін на лом HMS 1&2 (80:20) становить 430-440 $/т cif, а подрібнений брухт торгується по 10 $/т.

В Азії ціни зросли на всі марки сировини. Південнокорейські постачальники здійснюють масштабні закупівлі, уникаючи придбання брухту за ще вищими цінами. Також досить високий попит і в Тайвані, де попит на заготівлю і довгий прокат збільшується щодня. На даний момент базовий вид HMS 1&2 (80:20) продається по 420 $/т cif.

Аналітики УПЕ прогнозують, що в найближчі тижні котирування металобрухту будуть збільшуватись через обмежену пропозицію на внутрішньому ринку США і ЄС, а також очікуваного зростання попиту на довгий прокат. Додатковим фактором зростання цін стане формування зимових складських запасів найбільшими споживачами в Туреччині та Південній Кореї.