Ринкова кон’юнктура сприяє зростанню цін на сталеливарну сировину

17.01.22

news-2016-07-25-2

Протягом грудня вартість переробного чавуну знижувалась через послаблення попиту на плоский прокат та достатні запаси у ключових імпортерів

Додатковий негативний вплив на котирування матеріалу створило зниження цін на металобрухт. Хоча загальна ситуація на регіональних ринках демонструвала спадний тренд, попит на ринку Туреччини активно зростав через необхідність оперативного забезпечення виробничих програм. Як наслідок, середня вартість на переважній більшості регіональних ринків знизилася на 20-30 $/т.

На початку січня негативний ціновий тренд змінився на позитивний, і вартість чавуну збільшилася на всіх регіональних ринках. Основним драйвером висхідної тенденції стало зростання цін на сталевий брухт у США, Італії та Туреччині, які є основними імпортерами чавуну на світовому ринку. Також підтримку надає обмежена пропозиція з боку основних постачальників, головним чином з Росії та Бразилії. Поточна вартість чавуну становить 560-570 $/т fob порти Чорного моря.

Згідно прогнозам аналітиків «Укрпромзовнішекспертизи» у січні ціни на чавун відновлять зростання у зв’язку з подорожчанням металобрухту, активним формуванням зимових складських запасів найбільшими імпортерами та обмеженою пропозицією з боку постачальників з Росії та Бразилії. Також підтримку вартості матеріалу надасть очікувана стабілізація вартості слябів та гарячекатаних рулонів, вироблених у країнах-імпортерах чавуну. Прогнозований діапазон котирувань у січні – 550-590 $/т fob.

На регіональних ринках металобрухту у грудні ціни переважно знижувалися на тлі слабкого попиту на довгий прокат, високої пропозиції з боку постачальників із США та ЄС, а також наявність досить високих складських запасів найбільших імпортерів. Традиційно наприкінці грудня багато гравців знизили ділову активність через новорічні свята. Протягом місяця середня ринкова ціна брухту HMS 1&2 (80:20) впала на 20-30 $/т.

Початок нового 2022 року приніс зростання котирувань металобрухту марки HMS 1&2 (80:20) до 470 $/т cif порти Туреччини. Позитивний вплив на котирування брухту надавала динаміка зростання цін арматури та катанки, а також скорочення пропозиції з боку найбільших постачальників із США та ЄС. Імпортери намагаються максимально диверсифікувати закупівлю, щоб не допустити подальшого збільшення вартості матеріалу.

Аналітики УПЕ прогнозують, що у січні ціни на металобрухт почнуть зростати через підвищення попиту на довгий прокат та виснаження складських запасів у імпортерів, до яких ще додасться і сезонне обмеження збору лому. Проте на кінець січня попит почне знижуватися через скорочення рентабельності торгівлі прокатом, а також збільшення запасів сировини в окремих імпортерів. Прогнозний діапазон цін на брухт у січні 460-485 $/т cif.