Котирування сталеливарної сировини знижуються на всіх регіональних ринках

22.06.21

e6bdd9ee748f211758a4a27b93020437

В середині червня котирування передільного чавуну знижувалися під тиском дешевого металобрухту і високих складських запасів у найбільших споживачів.

У США угоди практично не укладалися. Покупці прагнуть домогтися істотних успіхів у продажах плоского прокату, перш ніж почати поповнювати складські запаси сировини. Виробникам сталі цікавий дешевий металобрухт якісних видів, який пропонується великими обсягами на внутрішньому ринку. Як наслідок, ціни реальних угод знизилися до 615-625 $/т cif порти Нового Орлеана. Незважаючи на посилений тиск з боку покупців, експортери практично не йдуть на поступки через збереження високої спотової ціни на залізну руду.

Турецькі покупці укладають контракти на покупку невеликих партій сировини зі швидкими термінами доставки. Така тактика традиційно застосовується місцевими заводами в умовах невизначеності в сегменті готового прокату. Робочий діапазон цін становить 605-610 $/т cif.

Згідно з прогнозом аналітика «Укрпромзовнішекспертизи» Добровольського Юрія в найближчі тижні на ринку чавуну очікується продовження зниження цін у зв’язку з високою ймовірністю падіння котирувань на лом і доведення запасів до нормативного рівня. Також тиск на котирування буде надавати і млявий попит на готовий прокат. Однак падіння вартості чавуну не буде значним в зв’язку з обмежуючим фактором високої собівартості виробництва матеріалу.

На початку другої декади червня регіональні ціни на металобрухт почали знижуватися після дисконту, наданого американськими постачальниками на ринку Туреччини. Поступки великим експортерам послужили сигналом до можливого відновлення зниження вартості матеріалу. Наслідком стали поступки покупцям з боку деяких експортерів, які розраховували розпродатися на піку.

На турецькому ринку тимчасове затишшя. Імпортери мають істотний тиск на постачальників через слабкий попит на готовий прокат місцевого виробництва. При цьому постачальники не поспішають йти на поступки, маючи низькі запаси нерозпроданої сировини і відчуваючи дефіцит пропозиції металобрухту на внутрішніх ринках своїх країн. Як наслідок, робочий діапазон цін впав до 445-455 $/т cif порти Ізміра.

Ринок Азії підтримав загальний знижувальний тренд, і вартість сировини пішла вниз. Маючи в наявності досить високі складські залишки, південнокорейські імпортери намагалися прикласти максимум зусиль до зниження закупівельних цін. Поточна середня ціна на брухт HMS1 становить 485 $/т cif.

Згідно з прогнозами аналітиків УПЕ в найближчі тижні котирування металобрухту продовжать зниження в зв’язку з поповненням імпортерами запасів до нормативного рівня і перегрівом ринку. Падіння цін також пов’язано зі збільшенням пропозиції з боку експортерів США і ЄС. Однак зниження цін буде несуттєвим – низькі показники збору брухту в США і високі ціни на внутрішніх ринках найбільших експортуючих країн обмежать масштаб падіння.