Ціни на сталеливарну сировину не змінювались протягом листопада

06.12.21
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

У листопаді ціни на чавун не змінювалися на всіх регіональних ринках. Бразильські та російські продавці намагалися підвищити котирування, користуючись сприятливою ситуацією пов’язаною зі зростанням завантаження доменних потужностей та високим попитом на чавун на внутрішніх ринках країн виробників

Додаткову підтримку котируванням надавала стабільність вартості металобрухту на ринках США, Туреччини та Італії. Проте через несприятливу кон’юнктуру в сегменті гарячекатаних рулонів та товстого прокату покупці не були готові до підвищення цін. Як наслідок, рівень котирувань на кінець листопада відображав ціни на початок місяця: Азія cif 590 $/мт, Бразилія fob 595$/мт, СНД fob (без урахування пропозицій Донецького МК) 580$/мт, США cif 615$/мт.

В останній тиждень листопада бразильські експортери знову спробували підвищити ціни, однак низький попит на рулони і сляби не дали їм такої можливості. На кінець листопада вартість чавуну становить 580 $/т fob порти Чорного моря.

Аналітики «Укрпромзовнішекспертизи» прогнозують, що в грудні ціни на чавун повільно знижуватимуться за котируваннями металобрухту і плоского прокату. До того ж, у листопаді металурги зберегли високі складські запаси, що дозволить їм здійснювати мінімальні закупівлі, тим самим здійснюючи тиск на постачальників матеріалу. На регіональних ринках металобрухту протягом листопада котирування рухалися переважно горизонтально. Імпортери сировини чинили значний тиск на постачальників з метою домогтися зниження ціни на 10-15 $/т. Проте падіння показників заготівлі брухту на внутрішніх ринках країн-трейдерів підтримало котирування. Як наслідок, експортери притримують накопичену сировину для її реалізації у найближчому майбутньому за вищими цінами.

Кінець листопада приніс низький попит на прокат і заготівлю змусивши трейдерів піти на незначні поступки, оскільки великі заводи відмовлялися контрактувати матеріал за умов невизначеності в сегменті плоского та довгого прокату.

В останній тиждень листопада продовжилося зниження цін під впливом ослаблення попиту на готову сталеву продукцію. Крім того, запаси брухту на складах у металургійних заводів збільшилися до нормативного рівня, що дозволяє тимчасово скоротити закупівлі та чинити тиск на постачальників. Як наслідок, котирування матеріалу HMS 1&2 (80:20) впали до 485 $/т cif порти Туреччини. В Азії вартість сировини HMS1 впала до 475 $/т cif.

У грудні вартість металобрухту на всіх ключових ринках повільно знижуватиметься слідом за котируваннями довгого і плоского прокату. Також важливим фактором зниження стануть і досить високі складські запаси у імпортерів з Туреччини та Італії. Прогнозний діапазон цін на брухт у грудні – 480-490 $/т cif.