У вересні продовжиться спадний тренд на ринках чавуну та металобрухту

06.09.21

news-2016-07-25-2Другий тиждень вересня продовжив негативний ціновий тренд на регіональних ринках переробного чавуну під впливом слабкого попиту в сегменті плоского прокату і достатньою пропозицією з боку постачальників з Росії та Бразилії

На ринку США трейдери через низький інтерес з боку заводів вимушені проводити низхідну цінову політику. До того ж, місцеві виробники надають перевагу закупівлі високоякісних марок сталевого брухту, які є традиційними замінниками передільного чавуну. Крім того, бразильські трейдери збільшили пропозицію матеріалу, що пов’язано із нарощенням обсягів завантаження доменних потужностей в цій країні. Як наслідок, котирування чавуну впали до 540 $/т cif порти Нового Орлеана.

Підтримує негативний ціновий тренд на чавун ринок Туреччини де попит залишається невисоким. Меткомбінати мають значні проблеми з реалізацією рулону і товстого листа. Поточна вартість чавуну – 515-525 $/т cif.

Аналітики «Укрпромзовнішекспертизи» очікують у найближчі тижні вересня продовження зниження котирувань через високу ймовірність падіння цін на брухт і наявність достатніх запасів у великих імпортерів. Тиск на котирування буде надавати і майже відсутній попит на готовий прокат. При цьому аналітики не очікують істотного зниження цін у зв’язку з обмежуючим фактором високої собівартості виробництва матеріалу. У жовтні-листопаді котирування підуть вгору на тлі подорожчання брухту і зниження запасів сировини у споживачів.

На відміну від регіональних ринків чавуну котирування на металобрухт рухалися в горизонтальній площині. Імпортери намагалися чинити знижувальний тиск на вартість брухту, однак обмежена пропозиція і поява ознак швидкого відновлення цінового зростання в сегменті довгого прокату дали змогу експортерам утримати котирування від зниження.

На ринку Туреччини попит на брухт залишався слабким. Місцеві імпортери не поспішають укладати контракти, незважаючи на помітне скорочення складських запасів. Як і на початку вересня, заводи відчувають складнощі з реалізацією арматури і катанки, що не дозволяє їм виходити на ринок із закупівлею великих партій брухту. Трейдери з США почали називати вищі ціни продажу, аргументуючи свою позицію обмеженою пропозицією і високим попитом на внутрішньому ринку. В результаті вартість металобрухту залишилася на рівні 435-445 $/т cif західне узбережжя Туреччини.

На ринку Азії котирування металобрухту коливаються в широкому ціновому діапазоні. Південнокорейські заводи взяли паузу для оцінки розвитку подій в сегменті арматури. Поточна середня вартість брухту HMS1 коливається в діапазоні 425-435 $/т cif.

Згідно прогнозу УПЕ у другій декаді вересня котирування металобрухту будуть продовжувати рухатися вниз у зв’язку з досить високою пропозицією з боку експортерів США і ЄС, а також все ще значними складнощами при реалізації заготовки і арматури. В кінці місяця очікується збільшення вартості матеріалу через виснаження складських запасів у великих імпортерів і очікуваного поліпшення попиту на готову сталеву продукцію.