У квітні ціновий тренд на сталеливарну сировину був різноспрямованим

05.05.21

Metal_bruht

Протягом квітня вартість передільного чавуну коливалася в широкому ціновому діапазоні. Перша декада місяця штовхала ціни вгору на всіх регіональних ринках під впливом подорожчання брухту і обмеженою пропозицією матеріалу.

У другій декаді квітня котирування почали повільно знижуватися в зв’язку з погіршенням попиту на плоский прокат і здешевленням сталевого брухту на ринку США. Негативний тренд не дозволив покупцям домогтися значного зниження вартості матеріалу через низький рівень складських запасів у постачальників і високу собівартість виробництва матеріалу у ключових постачальників в Росії і Бразилії. Поточна цінова кон’юнктура на основних регіональних ринках протягом квітня коливалися в наступному діапазоні: Азія cif 545-550 $/мт; Бразилія fob 540-545 $/мт; СНД fob (без врахування пропозицій Донецького МК) 530-535 $/м; США cif 560-565 $/мт.

В останній тиждень місяця котирування передільного чавуну не змінювалися. На регіональних ринках тимчасове затишшя, більша частина споживачів намагається укладати контракти лише в разі крайньої необхідності. Така ситуація склалася через невизначеність в сегменті плоского прокату, тому виробники сталі очікують на подальший ціновий тренд на прокат і поки не формують короткострокову політику закупівель сировини. Останні угоди з американськими заводами укладалися по 550-570 $/т fob.

Аналітики «Укрпромзовнішекспертизи» прогнозують, що тенденції другої половини квітня продовжаться і в травні. Розпал святкування Рамадану призведе до падіння ділової активності на близькосхідному напрямку і в Туреччині. Здешевлення металобрухту і достатні складські запаси чавуну стануть двома основними чинниками, що зумовлять зниження вартості матеріалу на всіх напрямках. Прогнозований діапазон котирувань в травні – 515-530 $/т fob.

У квітні котирування металобрухту рухалися нерівномірно. У першій половині місяця вартість сировини зростала під впливом попиту з боку турецьких і південнокорейських імпортерів. Зростання цін відбувалося завдяки незначній пропозиції матеріалу з боку експортерів США і ЄС, які зазнали труднощів із закупівлею металобрухту на внутрішніх ринках своїх країн. Однак, у другій половині квітня тренд змінився на спадний – покупці поповнили запаси, заводи істотно скоротили закупівлі, що в свою чергу чинило тиск на постачальників. Крім того, початок святкування Рамадану в мусульманських країнах значно вплинуло на зниження ділової активності в Туреччині та на Близькому Сході. Як наслідок, у другій половині квітня ціна всіх марок брухту впала в середньому на 10 $/т. Поточна цінова кон’юнктура на основних регіональних ринках протягом квітня коливалися в наступному діапазоні: ЄС, HMS 1&2 (80:20) fob 410-400 $/мт, Азія HMS1, cif 430-425 $/мт, Туреччина, HMS1&2 (80:20 ), cif 435-425 $/мт, Україна 3А, fob 390-380 $/мт.

В останній тиждень квітня ціни на металобрухт залишилися незмінними. Експортери наполягають на підвищенні вартості угод, оскільки у своєму розпорядженні обмежені обсягами сировини. У той же час покупці не мають наміру купувати лом за вищими цінами через слабкий попит на прокат і достатні запаси сировини на складах.

Згідно з прогнозами аналітиків УПЕ в травні котирування металобрухту будуть знижуватися під негативним впливом погіршення кон’юнктури ринку довгого прокату і зростання пропозиції з боку американських і європейських постачальників. Крім того, очікуване падіння вартості залізорудної сировини призведе до здешевлення виробництва чавуну, який є традиційним товаром субститутом сталевого брухту. Маючи в наявність достатні складські запаси, імпортери будуть виходити на ринок лише в разі крайньої необхідності. Як наслідок, ініціатива при ціноутворенні буде повністю перебувати в руках у покупців. Прогнозний діапазон цін на брухт в травні – 400-425 $/т cif.